Gimnastyka mózgu wg. Dennisona- część druga

Gimnastyka mózgu wg. Dennisona- część druga

W poprzednim wpisie na blogu pisałam o założeniach Metody Dennisona. Dzisiaj o kinezjologii edukacyjnej bardzo praktycznie. Oto przykładowe ćwiczenia na dobry początek.

Ćwiczenia wprowadzające

  1. Naprzemienny dotyk
  • Krzyżuj wyprostowane ramiona przed klatką piersiową tak, aby na zmianę wyżej była ręka lewa potem prawa
  • Dotknij lewą dłonią prawego łokcia/ucha/kolana i odwrotnie

Co z tego będziesz miał? Poprawę zdolności rozumienia tekstu słuchanego w języku obcym, wzrost energii

  1. Punkty na myślenie

Przez około 2 minuty jedną ręka masuj miękkie miejsca pod obojczykami z lewej i prawej strony klatki piersiowej, a drugą rękę połóż na pępku.
Co z tego będziesz miał? Przekazanie informacji od prawej półkuli do lewej połowy ciała i odwrotnie, stymulacja aorty, zwiększenie potoku elektromagnetycznej energii. Ćwiczenie to jest dobre dla dyslektyków, likwiduje bowiem odwracanie liter i cyfr.

  1. Pozycja Cooc`a

Stań, skrzyżuj nogi w kostkach, wyciągnij ręce przed siebie i przekręć dłonie grzbietami do siebie tak, by kciuki skierowane były w dół. Teraz przełóż jedną rękę przed drugą tak by dłonie dotykały się wewnętrznymi stronami (kciuki są nadal skierowane w dół), skrzyżuj palce dłoni, zegnij ręce w łokciach i oprzyj ręce na piersi. Zamknij oczy, język połóż na podniebieniu. Oddychaj swobodnie.
Ćwiczenie powinno trwać około 2 minut. Następnie rozluźnij całe ciało, swobodnie opuść ręce. Co z Co z tego będziesz miał? Poprawia nastrój i odporność na stres oraz poprawia koncentrację. Dobrze jest więc wykonać to ćwiczenie przed testem językowym czy ważnym egzaminem.

Wypróbuj te ćwiczenia, by rozpocząć stosowanie Metody Dennisona. W kolejnych wpisach opowiem Ci o kolejnych etapach metody i praktycznych ćwiczeniach. Dziś chciałam wspomnieć jeszcze o jednym: Dennison dużą wagę przykłada do picia wody. Twierdzi on, że woda jest czynnikiem energetyzującym i jest niezbędna do prawidłowego funkcjonowania układu limbicznego. Woda aktywizuje mózg dla elektrycznych i chemicznych reakcji między mózgiem a układem nerwowym. Na skutek tego poprawia naszą zdolność uczenia się. Ile wody powinieneś wypić wg. Dennisona? Podziel swoją wagę przez 11. Wynik to liczba szklanek wody, które powinieneś wypijać każdego dnia.

grafika: favim com.


globalserviceDodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *