
Gimnastyka mózgu wg. Dennisona- część trzecia
Mam nadzieję, że przećwiczyłeś już kilka ćwiczeń Metody Dennisona. jeśli nie, to zajrzyj tutaj. O samej metodzie możesz się dowiedzieć tutaj. dziś kolejny etap, czyli:
Ćwiczenia na przekraczanie linii środka, czyli osi naszego ciała.
- Leniwe ósemki
Kształt ósemki jest uznawany jest za magiczny od czasów starożytności. Być może ze względu na dobroczynny wpływ na nasz mózg. O leniwych ósemkach pisałam już wcześniej, dziś wracają w związku z Metodą Dennisona.
- Leniwe ósemki dla oczu
Ćwiczenie wykonuj na stojąco. Wyciągnij przed siebie lewą rękę, zaciśnij pięść a kciuk skieruj do góry, rysuj kciukiem w powietrzu po kształcie położonej ósemki (znaku nieskończoności) wodząc oczami za ręką- głowa nieruchomo. Ruch zaczynaj zawsze w lewo do góry. Powtórz to samo prawą ręką a potem obiema rękoma jednocześnie.
Co z tego będziesz miał? Przede wszystkim integrację lewej i prawej półkuli mózgowej i zdolność lepszego czytania ze zrozumieniem.
- Leniwa ósemki alfabetyczne
Najpierw narysuj kilka leniwych ósemek ( w powietrzu lub na papierze) a potem wpisz w kształt leżącej ósemki małe litery alfabetu (tu już raczej na papierze), zachowując kierunek w lewo do góry.
Co z tego będziesz miał? Lepszą koordynację ręka-oko, większą precyzję ruchów a twoje dziecko poprawi przy okazji ortografię.
Teraz kolej na kilka ćwiczeń z nazwami zwierzaków:
- Słoń
Wyciągnij lewą rękę w przód, grzbietem dłoni do góry, głowę połóż na ramieniu wyciągniętej ręki, Twoje nogi w kolanach powinny być lekko ugięte, w małym rozkroku. Rysuj ręką w powietrzu obszerne leniwe ósemki (ucho przyklejone do ramienia). Całe ciało powinno być wyprostowane. Pamiętaj, że kierunek pisania to w lewo do góry. Powtórz drugą ręką.
Co z tego będziesz miał? Zwiększysz kreatywność, rozwiniesz pamięć długoterminową.
- Motyl
Podnieś głowę .Wyobraź sobie, że twój nos to pisak. Nosem na suficie kreślisz teraz leżące ósemki. Zacznij w lewo do góry.
Co z tego będziesz miał? Poprawisz koordynację i koncentrację uwagi.
- Rowerek
Z pewnością pamiętasz to ćwiczenie z zajęć WF. Podnieś ręce i głowę do góry, obejmij głowę dłońmi i podtrzymuj ją. Prawym łokciem dotykaj lewego kolana, potem lewym łokciem prawego kolana i tak na zmianę.
Co z tego będziesz miał? Oczywiście wzmocnione mięśnie skośne brzucha i smukłą talię 😊. A oprócz tego? Integrację lewej i prawej strony ciała, poprawioną umiejętność słuchania a Twoje dziecko, o ile ćwiczy z Tobą: ładniejsze pismo, lepszą ortografię i mniej kłopotów z matematyką.