Po czym poznać bystrzaka? Część druga.

Po czym poznać bystrzaka? Część druga.

W dzisiejszym wpisie, nieco żartobliwie, ciąg dalszy listy cech , które zdaniem niektórych naukowców, mogą wskazywać na wyższy niż przeciętny poziom inteligencji. Lista jest na tyle długa, że właściwie każdy znajdzie tu coś „swojego”, prawda?

  • Byłeś karmiony piersią. W Wielkiej Brytanii i Nowej Zelandii, w 2007 roku przebadano grupę 3000 dzieci, karmionych wcześniej piersią. Stwierdzono u nich IQ wyższe o 7 punktów niż u ich rówieśników, które piersią nigdy nie były karmione. Sprawa jednak nie jest taka prosta, bowiem warunkiem koniecznym jest też występowanie u tych dzieci szczególnej odmiany pewnego genu. Naukowcy zastrzegają, że ich odkrycie wymaga dalszych badań. dla potwierdzenia wyników.
  • Kochasz koty? Badania wykazały wprawdzie, że miłośnicy psów są bardziej otwarci i przyjaźnie nastawieni do świata. niż osoby deklarujące kocie preferencje. To jednak miłośnicy kotów wykazują. Zdaniem naukowców, większe zdolności poznawcze.
  • Regularnie pijesz alkohol. Badania rozwojowe, prowadzone między innymi przez Satoshi Kanazawę, z London School of Economics and Political Science wykazały, że dzieci z wyższym IQ w wieku dorosłym chętniej sięgają po alkohol. Dlaczego? Otóż osoby te są bardziej otwarte na nowości i chętniej łamią normy społeczne.
  • Jesteś liberałem. Czy mniej prawicowo, tym lepiej. Dzieci z wysokim IQ wyrastają na politycznie liberalnych dorosłych. To nie jest taka zła wiadomość, prawda?
  • Jesteś leworęczny. Ta cecha dotyczy przede wszystkim mężczyzn, gdyż to u osób leworęcznych tej płci właśnie stwierdzono większa zdolność kreatywnego myślenia i tworzenia nowatorskich rozwiązań. Na marginesie i dla pocieszenia pań – leworęczni panowie wykazują też wyższą skłonność do popełniania przestępstw.
  • Jesteś zabawny i masz poczucie humoru. Dowcip wymaga inteligencji, więc ta cech nie jest dla nikogo zaskoczeniem.
  • Martwisz się często i … byle czym. To podobno znak wysokiej inteligencji, zwłaszcza tak zwanej werbalnej, wyodrębnionej w ramach inteligencji wielorakich Gardnera. Dostrzegasz u siebie tą cechę? Pamiętaj jednak, że zamartwianie się, pomimo, że może świadczyć o wysokim IQ, wcale Ci dobrze nie robi.

 

W oparciu o :

Business Insider

Review of General Psychology © 2010 American Psychological Association 2010, Vol. 14, No. 4, 382–396

www.pnas.org

grafika: strangenotions.com


globalserviceDodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *